KONST / Litografier / Färglitografier 11288260
*
nr 1128 8260
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, motivet: 14x23 + 23x33
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 19:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 14:52:05
1
Vinnande bud
10/9 01:03:04
2
200 kr
10/9 01:03:05
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1128 8260
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), vintermotiv, motivet: 14x23 + 23x33
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 14:52:05 | 1 | Vinnande bud |
10/9 01:03:04 | 2 | 200 kr |
10/9 01:03:05 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:44